piątek, 2 maja 2014

Lisa Gardner „Kochać mocniej”

Lisa Gardner, Kochać mocniej, Sonia Draga, Katowice 2013, 376 s.

Brian Darby leży martwy na kuchennej podłodze. Jego żona, funkcjonariuszka policji stanowej, Tessa Leoni, twierdzi, że zastrzeliła go w obronie własnej, a sińce na jej ciele przemawiają za tym, że mówi prawdę. Dla doświadczonej detektyw D.D. Warren powinna to być banalna sprawa. Tylko gdzie się podziała ich sześcioletnia córeczka? Śledztwo nabiera rozmachu, przeobrażając się w gorączkowe i szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego dziecka, a Warren musi połączyć siły ze swym byłym partnerem, Bobbym Dodge’em, aby przebić się przez mur policyjnych układów, starając się zgłębić mechanizmy rządzące psychiką funkcjonariuszki i odsłaniając jej rodzinne sekrety. Czy wyszkolona policjantka faktycznie mogłaby zastrzelić swojego męża? Czy matka skrzywdziłaby własne dziecko?

„Kochać mocniej” to thriller o pozorach i sile miłości. Nic nie jest takie, jakim się wydaje na początku. Policjantka zmuszona do odpowiedzi na pytanie, kogo kocha bardziej, nie waha się długo. Jej decyzja powoduje lawinę zdarzeń, a Tessa Leoni grzęźnie coraz bardziej w matni wypadków czując, że ma coraz mniej czasu.
Tym razem Lisa Gardner skupiła się na istocie miłości matczynej, ukazała, jak może zmienić się kobieta pod wpływem uczucia do swego dziecka. Tessa Leoni miała wiele grzeszków na sumieniu, jej przeszłość okrywała zasłona tajemnicy i niedomówień. Ratunkiem okazała się ciąża i poczucie, że ma w końcu dla kogo żyć i że jest kochana bezwarunkowo przez istotę, która jej potrzebuje.
Lisa Gardner znowu zabiera czytelnika na wycieczkę po mrokach ludzkiej duszy. Jednocześnie zadaje pytania: jak wiele jest w stanie zrobić matka, aby chronić swoje dziecko. I czy w pewnym momencie siła uczucia nie zboczy na pokrętne ścieżki zbrodni skierowanej przeciwko ukochanemu dziecku. Właśnie takie dylematy ma do rozstrzygnięcia sierżant D.D. Warren, musi zrozumieć nie tylko drugą policjantkę, ale i starać się zrozumieć matkę. Fantastycznie napisany thriller trzymający w napięciu do ostatniej strony.
Polecam.
Moja ocena: 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz