czwartek, 5 grudnia 2013

Frank Peretti, Ted Dekker „Dom”

Frank Peretti, Ted Dekker, Dom. Droga ucieczki jest w Tobie, Studio EMKA, Warszawa 2007, 272 s.

Frank Peretti i Ted Dekker, dwaj najbardziej uznani autorzy thrillerów paranormalnych - połączyli siły, aby stworzyć opowieść, która was zaskoczy. Przyjmijcie zaproszenie do ich Domu. Przyłączcie się do gry, w której zwycięstwo równa się porażce, a jedyna droga ucieczki jest w was samych. Gra toczy się o najwyższą stawkę, a jej zasady mógł opracować jedynie szaleniec. Zasady, których musicie przestrzegać. Jedna Gra. Siedmioro uczestników. Trzy zasady. Gra kończy się o świcie.

Co za wtórny bełkot!!! Gliniarz zerżnięty z „Desperacji” Kinga, motyw gry zapożyczony z „Trzynastu duchów”, to już wszystko było!!! Brak w tym jakiejkolwiek logiki, sensu czy finezji. Cała „intryga” rozłazi się w szwach, w domu błądzą nie tylko bohaterowie, ale i autorzy tego czegoś, bo horrorem trudno to nazwać, chyba że przyjmiemy, że horrorem jest przebrnięcie przez to. Wydaje się, że Peretti i Dekker pisali niezależnie od siebie, potem złożyli to do kupy i nawet nie sprawdzili czy aby opisywali ten sam dom.
Nudna, żenująca lektura i niewątpliwie najgorsza książka jaką przeczytałam w 2012 roku. Radzę trzymać się z daleka i od „Domu” i od autorów.
Moja ocena: 0.5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz